technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Zostaw dane aby poznać specjalną ofertę. Skontaktujemy się z Tobą.


Jednym z podstawowych elementów każdego systemu monitoringu jest odpowiednia platforma mapowa. Powinna ona nie tylko spełniać wymogi dokładności i aktualności danych kartograficznych, ale również oferować użytkownikom możliwość wykonywania na mapie szeregu operacji, np. nanoszenia i wizualizacji dowolnych obiektów.

 

W zależności od potrzeb firmy i specyfikacji systemu monitoringu, skorzystać można z wielu różnych rozwiązań: od zaawansowanych serwerów mapowych, przez aplikacje desktopowe, po rozwiązania on-line. Jedną z najbardziej kompleksowych ofert w tym zakresie posiada Emapa.

  

Solidne i aktualne dane

Core business Emapy stanowią – jak sama nazwa spółki wskazuje – mapy cyfrowe. Jesteśmy ich dostawcą do rozwiązań dedykowanych dla wielu branż: nawigacji GPS (Mio, iGO, Navmax, AutoPilot, DON’T PANIC), transportu i dystrybucji czy geomarketingu. Monitoring od wielu już lat jest jednym z głównych pól działalności Emapy. Zarówno firmy integrujące mapy z innymi systemami, jak i sami Klienci cenią sobie jakość naszych map, ich dokładność i częste aktualizacje. Pod tym względem, Emapa należy do czołówki dostawców i jej cyfrowe dane kartograficzne są lepiej oceniane od większości polskich oraz zagranicznych konkurentów. Oprócz własnej mapy Polski, Spółka, dzięki strategicznej współpracy z globalnym liderem na rynku map cyfrowych, firmą TomTom, udostępnia w swoich rozwiązaniach również najdokładniejsze mapy całej Europy.

Serwer map

Podstawą większości rozwiązań Spółki jest autorska technologia MapCenter. Jest to serwer map zdejmujący z użytkowników ciężar obsługi danych mapowych, oferujący szeroki wachlarz zaawansowanych funkcji. MapCenter jest idealnym rozwiązaniem dla większych przedsiębiorstw, posiadających własne zaplecze informatyczne – z jednej strony bowiem oferuje mnóstwo możliwości dostosowania ostatecznego rozwiązania do własnych potrzeb, z drugiej jednak wymaga odpowiedniego oprogramowania.

Aplikacje desktopowe

Mniejsze przedsiębiorstwa znacznie częściej decydują się na tzw. rozwiązania gotowe, czyli aplikacje desktopowe. Sztandarowym produktem Emapy z tej kategorii jest seria Emapa Transport. Są to gotowe aplikacje, oferujące rozbudowany, lecz zamknięty zestaw funkcji. Programy te są bardzo popularne wśród mniejszych przedsiębiorstw ze względu na fakt, że oprócz doskonałej platformy mapowej dla systemów monitoringu pozwalają na kompleksowe zarządzanie flotą transportową: wyznaczanie tras z uwzględnieniem e-myta, utrudnień w ruchu i restrykcji dla pojazdów ciężarowych, zarządzanie bazą pojazdów i kierowców i wiele więcej.

Monitoring przenosi się do sieci

Podobnie jak wiele innych produktów i usług, tak i monitoring pojazdów, osób czy obiektów w coraz większym wymiarze migruje do sieci. Spółka Emapa, jako jedna z pierwszych w Polsce, udostępniła rozwiązanie dla monitoringu oparte o autorską technologię webową – EMAPI monitoring. Jest to rozwiązanie oferowane w modelu SaaS (software as a service) oferujące dostęp do platformy mapowej online. Klient otrzymuje swoje dane do logowanie i poprzez odpowiedni adres www ma stały dostęp do aplikacji. Tym samym może z niej korzystać z dowolnego komputera, w dowolnym miejscu na świecie oraz – w odróżnieniu do aplikacji desktopowych – ma zagwarantowany dostęp do zawsze najnowszych, aktualnych danych mapowych.

 

Bardzo cenioną przez Klientów funkcją EMAPI monitoring jest możliwość lokalizacji i wizualizacji obiektów na mapie - zarówno statycznych (budynki), jak i dynamicznych (pojazdy, ludzie, zwierzęta). Nie tylko można umieścić je na mapie i przedstawić za pomocą wybranych ikon, ale również zaprezentować ich stany, np. alarm w przypadku strzeżonej nieruchomości, czy spadek temperatury w chłodni dla systemów HUCP lub przekroczenie prędkości w przypadku monitorowanego pojazdu). Proste i wydajne rozwiązania ułatwiają pracę z mapą, a innowacyjne funkcje stworzone specjalnie z myślą o branży monitoringu gwarantują spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających Klientów. Jedną z takich funkcji jest obsługa degeokodowania, czyli zamiany współrzędnych geograficznych na dane adresowe. Inną, cenną dla monitoringu możliwością, jest łączenie ścieżek pojazdu, czyli historyczna wizualizacja trasy. Z pozostałych ciekawych rozwiązań warto dodać, że EMAPI oferuje również funkcję dodawania tzw. tooltipów (czyli interaktywnych okien ze zdjęciem i informacjami przypisanymi do danego obiektu), co pozwala na uwypuklenie wybranej grupy obiektów.

Emapi.pl

EMAPI monitoring jest oparte na tej samej technologii, co bezpłatny lokalizator internetowy Emapi.pl, za pomocą którego w szybki i prosty sposób możesz zapoznać się z działaniem systemu, sprawdzić dane mapowe, traffic, postępy w budowie dróg i autostrad, wytyczyć trasę z uwzględnieniem utrudnień w ruchu czy zobaczyć warstwę turystyczną.