technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Jakdojade.pl:

W marcu 2012 roku CITY-NAV sp. z o.o., twórca eden z najpopularniejszych polskich serwisów mapowych - jakdojade.pl udostępnił nową wersję portalu. Miejsce map Google zajęły w nim dane Spółki Emapa.

 

Zmiana dostawcy danych kartograficznych z dotychczasowego Google Maps wynikała z nowej polityki licencjonowania wprowadzonej wraz z początkiem roku przez amerykańskiego giganta. Jak CITY-NAV pisał na swoim blogu „Konieczność rezygnacji z map Google wynika ze zmiany licencji, w której Google wprowadza niezwykle wysokie opłaty za wykorzystywanie ich map. Opłaty znacznie przekraczające możliwości naszego portalu zmusiły nas do poszukania nowego dostawcy map. Starając się zapewnić możliwie najwyższą jakość danych rozpoczęliśmy współpracę ze Spółką Emapa, oferującą w tym momencie jedne z najdokładniejszych i najbardziej aktualnych map na polskim rynku.”

 

Początek 2012 roku pokazał, że polskie firmy stawiające na Google Maps muszą liczyć się z ryzykiem zmian w warunkach licencjonowania, na które nie mają wpływu. Wiele przedsiębiorstw skuszonych darmowymi mapami zbudowało na nich swoje systemy. Po jednostronnym wprowadzeniu zmian przez Google stanęły one przed wyborem: albo będą płacić wysokie opłaty za licencję albo muszą zmienić dostawcę map, co z kolei często wiąże się z gruntowną przebudową systemu.

 

„Z chęcią i otwartością przystąpiliśmy do rozmów z serwisem jakdojade.pl, perspektywa takiej współpracy bowiem doskonale wpisuje się w nasze długofalowe cele biznesowe.” – mówi Izabella Wieczorek, Dyrektor Działu Sprzedaży i Członek Zarządu w Spółce Emapa. „Szybko udało nam się osiągnąć wzajemne porozumienie. Jest to dowodem, że zdecydowanie łatwiej negocjować warunki z podmiotem polskim, któremu również zależy na osiągnięciu porozumienia, niż z gigantem pokroju Google Maps działającym na podstawie odgórnych wytycznych z centrali gdzieś po drugiej stronie półkuli. Kooperacja Emapy i jakdojade.pl jest zarazem doskonałym przykładem udanego współdziałania dwóch polskich podmiotów w wysoce konkurencyjnym środowisku, zdominowanym przez potężnego, zagranicznego gracza.”

 

Kooperacja z jakdojade.pl umocniła obecność obydwóch stron w internecie dając im jednocześnie pewność i bezpieczeństwo wynikające z długofalowej, stałej współpracy przebiegającej w oparciu o partnerskie relacje. Tym samym Użytkownicy jakdojade.pl dołączyli do szerokiego grona zadowolonych internautów korzystających z naszych map, otrzymując m.in. poprawę w pokryciu i dokładności map, rozbudowaną bazę danych adresowych czy precyzyjne obrysy budynków. Cokwartalne aktualizacje danych – od lat standard w Emapie - gwarantują ponadto lepsze niż dotąd odzwierciedlenie rzeczywistości.

“Emapa jest godnym zaufania partnerem biznesowym, oferującym rozwiązania geoinformatyczne na najwyższym poziomie”

Bartosz Burek, Prezes Zarządu

Zobacz referencje