technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego:

Podczas konferencji 22 maja 2014 r. miała miejsce Uroczysta prezentacja portalu Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Portal zawiera m.in. lokalizacje wypadków z policyjnej bazy SEWiK. Emapa S.A. została wybrana jako dostawca unikalnych danych mapowych dla protalu.

 

Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstało w 2013 r. w Instytucie Transportu Samochodowego dzięki funduszom europejskim z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zajmuje się zbieraniem, gromadzeniem, analizowaniem i upowszechnianiem danych z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dane te posłużą m. in. do oceny skuteczności podejmowanych działań, kreowania polityki bezpieczeństwa ruchu drogowego i podnoszenia świadomości społeczeństwa w obszarze zagrożeń w ruchu drogowym. 

 

Na potrzebny projektu Emapa dostarczyła dane mapowe wraz z pikietażem do Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na mapę zostały naniesione miejsca wypadków z policyjnej bazy SEWiK, które wydarzyły się od 2006 roku. Usługa wymagała nietypowego geokodowania nie tylko z uwzględnieniem danych adresowych i współrzędnych geograficznych ale także informacji o położeniu słupka kilometrowego na drodze. 

 

Projektem od strony wdrożeniowej zarządzała firma COMARCH, która m.in. była odpowiedzialna za integrację cyfrowych danych kartograficznych z pozostałymi elementami serwisu. Emapa została wybrana przez COMARCH ze względu na bogaty zasób unikalnych danych (pikietaż!), szeroką gamę produktów (dane w postaci otwartej, EMAPI, usługi geokodowania w oparciu o modyfikowalne algorytmy) i oczywiście elastyczność we współpracy. Dzięki współpracy z uznaną marką z branży geoinformatycznej w postaci Emapy twórcy portali zyskali wiarygodnego partnera, który przejął ciężar zarządzania i oprogramowanią elementów mapowych.

“(...) Comarch może polecić firmę Emapa jako producenta wysokiej jakości danych mapowych.”

Dariusz Durałek, Prokurent

Zobacz referencje