technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Zdjęcia lotnicze na Emapi.pl:

Portal mapowy Emapi.pl, autorstwa łódzkiej Spółki Emapa, udostępnił w ostatnich tygodniach nowe funkcjonalności w postaci tras alternatywnych i tras dla rowerzystów. Dzięki współpracy z MGGP Aero, dostawcą zdjęć lotniczych, serwis oferuje teraz także wysokiej jakości mapę hybrydową. Pod kątem zasobów czyni to z Emapi.pl jedno z wiodących rozwiązań na rynku.

 

Emapi.pl to portal mapowy, na którym firma prezentuje swoje aktualne dane mapowe i wszelkie dodatkowe warstwy informacji, jak Mapa Turystyczna, Traffic czy Inwestycje Drogowe. W ostatnich tygodniach portal Emapi.pl wzbogacony został o nowy atrybut – trasy alternatywne. Teraz każdy użytkownik wyznaczając trasę z punktu A do B od razu widzi 3 opcje przejazdu wraz z ich długością i czasem. Można zdecydować także, czy wyznaczane trasy mają uwzględniać aktualny ruch na drodze (Traffic) czy też nie. Kolejną nowością jest możliwość wytyczania tras dla rowerzystów. Nowo wprowadzona opcja podczas trasowania bierze pod uwagę w pierwszej kolejności szlaki i ścieżki rowerowe, a tych w danych Emapy jest już ponad 42 000 km.

 

Najbardziej spektakularną zmianą jest jednak wprowadzenie mapy hybrydowej. Kilkumiesięczna współpraca spółek Emapa oraz MGGP Aero - polskiego dostawcy zdjęć lotniczych zaowocowała wyposażeniem serwisu Emapi.pl w mapę hybrydową. „Jest to połączenie mapy cyfrowej z warstwą zdjęć satelitarnych i lotniczych” - wyjaśnia Mariusz Stasiak – Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Emapa S.A. „Mapa hybrydowa jest teraz integralną częścią serwisu Emapi.pl, który tym samym dołącza do ścisłej czołówki polskich portali mapowych. Jednym kliknięciem myszki wystarczy zmienić standardowy widok mapy na widok hybrydy i pracować z nią jak dotychczas, czyli szukać dowolnej lokalizacji czy wytyczać trasę z punktu A do B”.

 

MGGP Aero jest liderem wśród dostawców zdjęć lotniczych i skaningu laserowego w Polsce (w portfolio ma m.in. Google czy Zumi), co gwarantuje wysoką jakość mapy hybrydowej. Jest to już drugi wspólny projekt Emapy i tarnowskiej spółki. Niedawno premierę miał inny efekt naszej współpracy – serwis map2.pl, czyli pierwszy w Polsce sklep internetowy oferujący zdjęcia lotnicze. Opracowana wspólnie mapa hybrydowa, dostępna zarówno na Emapi.pl, jak i map2.pl została jednocześnie włączona do oferty biznesowej Emapy, dzięki czemu mogą z niej korzystać wszyscy zainteresowani rozwiązaniami opartymi na mapach cyfrowych. Zdjęcie lotnicze, zarówno te dostępnie na Emapi.pl, jak i map2.pl są stale uzupełniane i będą sukcesywnie aktualizowane.