technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Szerokie spektrum rozwiązań

Mapy cyfrowe w formacie otwartym

Cyfrowe dane kartograficzne w formacie otwartym znajdują zastosowanie w niemal każdej branży. Z jednej strony są najbardziej zaawansowanym i pracochłonnym dla Klienta rozwiązaniem, z drugiej jednak umożliwiają największe pole manewru, modyfikacji i dostosowywania do własnych potrzeb czy oprogramowania - włącznie ze zmianą kolorów, konwertowaniem do innego formatu czy nietypową obróbką. Emapa jest producentem najdokładniejszej cyfrowej mapy Polski oraz posiada pełne prawa autorskie do cyfrowej mapy Europy i świata (zestawy MapSet). Dysponujemy także planami wszystkich miast Polski, które w większości są wyposażone w informacje o numeracji budynków oraz obrysy budynków. Na życzenie Klientów jesteśmy w stanie przygotować dowolny, niestandardowy zestaw danych mapowych. Istnieje także możliwość przygotowania mapy cyfrowej wybranego obszaru w nietypowych odwzorowaniach lub w innej skali.

Serwer map

Serwer map to zaawansowana technologia służąca do obsługi danych kartograficznych. Emapa stworzyła autorski serwer map - system MapCenter. Jest to oprogramowanie pozwalające na kompleksowe i elastyczne zarządzanie mapami cyfrowymi, zdejmujące z Klienta cały ciężar obsługi zagadnień kartograficznych. Serwer map rozwiązanie idealne dla wielu firm, niejako pośredniczące między danymi cyfrowymi w formacie otwartym (które wymagają najwięcej "obróbki", ale i oferują najwięcej możliwości) a gotowymi rozwiązaniami desktopowymi (będącymi zamkniętymi systemami, co uniemożliwia ich modyfikację i posiadającymi ograniczone funkcje). MapCenter nie wymaga aż tyle prac programistycznych, co mapy cyfrowe, a oferuje bardzo bogate spektrum funkcji i możliwości adaptacji do własnych potrzeb - znacznie wykraczające poza te, dostępne gotowych aplikacjach. Jeśli Klient nie posiada zaplecza programistycznego, zapewniamy w tym zakresie pomoc i usługi nasze oraz naszych partnerów. 

Mapy Internetowe

Mapy internetowe są jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi przez Internautów. Obejmują zarówno proste mapy dojazdu do siedziby firmy, jak i zaawansowane mapy online czy lokalizatory internetowe połączone z systemem wytyczania tras. Stworzyć własną mapę internetową może każdy nabywca systemu MapCenter. W odpowiedzi na coraz częstsze sygnały od naszych Klientów, którzy nie posiadają odpowiedniego zaplecza programistycznego stworzyliśmy jednak gotowe rozwiązanie - technologię EMAPI, która w prosty i bezproblemowy sposób pozwala każdemu na zaimplementowanie mapy online na swoją stronę www, do Intranetu czy własnej aplikacji.

Aplikacje desktopowe

Asortyment Spółki Emapa obejmuje szeroki wachlarz aplikacji desktopowych opartych o mapy cyfrowe i wyposażonych w całą gamę zaawansowanych funkcji. Aplikacje te służą do optymalizacji zarządzania flotą transportową (seria Emapa Transport) czy analiz geoprzestennych (Emapa GeoMarketing) – jak również łączą w sobie obydwie funkcjonalności (Emapa Enterprise).

Aplikacje sieciowe

Jako uzupełnienie serwera MapCenter stworzone zostały swego rodzaju nakładki - aplikacje sieciowe z serii GeoNet. Aplikacje te pozwalają korzystać z szerszej gamy funkcjonalności niż ta oferowana przez aplikacje desktopowe, a jednocześnie nie wymagają aż takiego zaawansowania programistycznego, jak sam MapCenter. Skierowane są do przedsiębiorstw, gdzie niezbędny jest dostęp wielu pracowników do danych mapowych i innych baz danych. Wszyscy użytkownicy pracują na tych samych danych mapowych i tej samej bazie obiektów. Zmiany wprowadzone przez jednego pracownika są natychmiastowo widoczne przez innych. Aplikacje w pełni współpracują ze sobą, co pozwala na pracę osób w różnych lokalizacjach na terenie całego kraju, a dzięki instalacji danych mapowych na jednym serwerze, aplikacje nie obciążają niepotrzebnie stacji roboczych pracowników. Dowiedz się więcej o aplikacjach z serii GeoNet.