technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

17 października 2018

Już 81 światowych rekordów należy do Emapy

Spółka Emapa, tworząc algorytmy optymalizacyjne VRP każdego dnia testuje, poprawia i udoskonala wyniki optymalizacji VRPTW. Skrót VRPTW oznacza zaawansowany problem Vehicle Routing Problem z oknami czasowymi.Prowadząc prace nad algorytmami, Emapa rywalizuje ze światowymi gigantami zarówno ze środowisk naukowych jak i biznesowych. Bierze aktywny udział w najpopularniejszych w branży badaniach benchmarkowych Gehringa i Hombergera.

 

Bicie rekordów w dziedzinie optymalizacji VRP polega na znalezieniu najmniejszej sumy długości tras, nie zmniejszając liczby odwiedzanych punktów (w praktyce: odwiedzeniu wszystkich Klientów minimalizując sumę kilometrów przejechanych przez wszystkie pojazdy). Kategorie, w których zespół Emapy rywalizuje to wielkości odpowiednio 400, 600, 800 i 1000 wierzchołków.

 

Zespół programistów Emapy, w rankingu występujący pod skrótem SCR (Sielski, Cybula, Rogalski)zdołał pobić już 81 rekordów.  Wynik ten daje im niekwestionowaną przewagę nad rywalami i pierwsze miejsce w rankingu. Kolejny na liście jest globalny producent rozwiązań optymalizacyjnych, firma Quintic, z liczbą 47 rekordów.

 

Gratulujemy ekipie zdolnych programistów i życzymy dalszych sukcesów!

 

Aktualne rekordy publikowane są na stronie bloga.