technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Zostaw dane aby poznać specjalną ofertę. Skontaktujemy się z Tobą.


Monitoring GPS

Jednym z podstawowych elementów systemu monitoringu jest platforma mapowa. Zarówno same mapy cyfrowe, jak i rozwiązania Emapy o nie oparte, są bardzo często wykorzystywane jako składowe takich systemów. Z naszych map i technologii korzystają m.in. TMS, Hertz, T-Matic, Mobitel, Navicar, Supervisor, Ted-Electronics, Tekom, Aksel-Net czy Tronik.

Najdokładniejsze mapy

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań Emapy systemy monitoringu GPS oparte są na najdokładniejszych cyfrowych danych kartograficznych pochodzących od liderów na rynku map cyfrowych – firm Emapa i TomTom.

Technologia GPS

Produkty i usługi Spółki Emapa współpracują z odbiornikami GPS i pozwalają na wizualizację oraz monitoring zarówno obiektów statycznych (np. budynki), jak i dynamicznych (np. pojazdy, ludzie) - w czasie rzeczywistym.

Mapy do integracji

Zarówno nasza cyfrowa mapa Polski w formacie otwartym (MapSet Polska), jak i serwer map (MapCenter) często znajdują zastosowanie w systemach monitoringu GPS. Poza precyzyjnymi i aktualnymi danymi kartograficznymi Klienci cenią w tych rozwiązaniach duże możliwości ich modyfikacji i dostosowania do własnych potrzeb.

Monitoring online

Coraz częściej systemy monitoringu przenoszone są na platformy webowe, udostępniające podgląd aktualnego rozmieszczenia i stanu poszczególnych pojazdów w czasie rzeczywistym. Technologią taką jest EMAPI - pozwalająca na bezproblemową implementację najdokładniejszej mapy Polski wraz z zestawem obsługujących ją funkcji na witrynie WWW, w wewnętrznej sieci lub dowolnym systemie firmowym. Proste i wydajne rozwiązania ułatwiają pracę z mapą, a innowacyjne funkcje stworzone specjalnie z myślą o branży monitoringu (np. degeokodowanie) gwarantują spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

3 w 1

Przedsiębiorstwom, dla których niezbędna jest lokalizacja i komunikacja z kierowcą, a którym nie zależy na bardzo szczegółowych danych (np. sondach poziomu paliwa) oferowanych przez bardziej zaawansowane ale droższe systemy monitoringu, dedykujemy rozwiązanie EMAPI Fleet – czyli zestaw do nawigacji (urządzenie GPS oraz aplikacja nawigacyjna) wyposażony w innowacyjne funkcjonalności monitoringu oraz komunikacji na linii kierowca - centrala.

 

Podsumowując - co może zyskać Twoja firma dzięki naszym produktom?

 

 • Najdokładniejsze na rynku mapy Polski i Europy,
 • Współpracę z systemem GPS,
 • Precyzyjną lokalizację obiektów statycznych i dynamicznych,
 • Bieżący podgląd informacji na temat każdego z obiektów (np. prędkości, kierunku jazdy, postojach czy poziomu paliwa),
 • Zamianę współrzędnych geograficznych na dane adresowe (degeokodowanie),
 • Łączenie ścieżki pojazdu (historyczna wizualizacja trasy),
 • Dowolną wizualizację monitorowanych obiektów (ikony, tooltipy),
 • Gotowe rozwiązania mapowe: aplikacje desktopowe i sieciowe,
 • Mapy cyfrowe w formacie otwartym i serwer map do samodzielnego dostosowania,
 • Współpracę z zewnętrznymi aplikacjami i bazami danych,
 • Funkcje umożliwiające zarządzenie flotą pojazdów i bazą kierowców,
 • Stałą komunikację z kierowcą,
 • Nawigację i monitoring w jednym,
 • Uwzględnienie aktualnych utrudnień w ruchu (GDDKiA) i natężenia ruchu (Traffic).

 

W efekcie uzyskujesz doskonałe narzędzie do kontroli wydatków, ochrony pracowników i ładunków czy automatyzacji procesów raportowania. Dla branży monitoringu doskonałe są następujące rozwiązania: