technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

PL Topo:

Firma Azymut od pracowała na pomysłem nowej, wartościowej turystycznej i drogowej mapy Polski na urządzenia Garmin. Z projektem swym zwróciła się do Spółki Emapa, która z entuzjazmem nań odpowiedziała. W efekcie powstała PL Topo - cyfrowa mapa Polski obejmująca także warstwę turystyczną, dedykowana na urządzenia Garmin.

 

Jak piszą na swojej witrynie www przedstawiciele firmy: „idea opracowania mapy "PL Topo" wynikła z chęci stworzenia i dostarczenia użytkownikom Garmina dobrej turystycznej i drogowej mapy Polski. Jako oficjalny dystrybutor i długoletni sprzedawca urządzeń Garmina mający codzienny kontakt z użytkownikami i co za tym idzie znający dobrze ich potrzeby, a jednocześnie także jako osoby które same z urządzeń Garmina intensywnie korzystają, postanowiliśmy... stworzyć lepszą mapę Polski niż te, z którymi mieliśmy wcześniej do czynienia. Lepszą i na bieżąco aktualizowaną” . PL Topo miała być z założenia zaawansowaną mapą, dedykowaną dla turystycznych i rowerowych odbiorników GPS. Jej twórcy to jednocześni aktywni użytkownicy takich map i postawili sobie ambitne cele: 

  • „opracowanie i udostępnienie użytkownikom kompletnej mapy terenu Polski o dobrej szczegółowości i równomiernym odwzorowaniu (bez dziur w pokryciu mniej popularnych lokalizacji)
  • stworzenie mapy z dobrze działającym routingiem (funkcją automatycznego wyznaczania tras i poprawną ich kalkulacją)
  • przygotowanie mapy, której można zapewnić bieżącą cykliczną aktualizację w powiązaniu z szybkim uwzględnianiem poprawek i eliminacją wykrytych błędów
  • stworzenie takiej szaty graficznej mapy, aby była miła dla oka niezależnie od urządzenia na którym mapa jest wyświetlana (w zależności od modelu, urządzenia posiadają przecież bardzo różne wyświetlacze)
  • stworzenie takiej mapy, którą użytkownik będzie mógł dopasowywać do swoich aktualnych potrzeb (w tym samym czasie innych informacji na wyświetlaczu potrzebuje turysta pieszy, innych rowerzysta a jeszcze innych kierowca w aucie)
  • przygotowanie mapy, która będzie kompatybilna z dodatkowymi nakładkami zapewniającymi użytkownikom lepsze wykorzystanie zarówno samej mapy jak i lepsze wykorzystanie posiadanych urządzeń (np. współpraca z nakładką "Ścieżki PL") ”.

 

Mapa Turystyczna Emapy spełniała wszystkie wymogi producentów i spółka została w efekcie „głównym dostawcą cyfrowych danych wejściowych do mapy "PL Topo" i jednocześnie (…) aktywnym partnerem zaangażowanym w tworzenie mapy dla użytkowników Garmina…” . PL Topo udostępnia użytkownikom urządzeń Garmin jedną z najdokładniejszym map Polski dostępnych obecnie na rynku, wyposażoną w takie elementy Mapy Turystycznej, jak warstwice (wraz z cieniowaniem), szlaki, wyciągi narciarskie, nazwy geograficzne czy POI turystyczne. Za niewielką opłatą każdy posiadacz Garmina lub innego kompatybilnego urządzenia może korzystać z tych zasobów na swoim urządzeniu.