technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Nowa era kartografii

Czym jest mapa cyfrowa? Znamy je z Internetu czy z nawigacji, a niektórzy mogą jeszcze kojarzyć różnego rodzaju mapy dystrybuowane na nośnikach CD (np. te). Z reguły nie zastanawiamy się czym są, jak powstają i różnią się od map drukowanych.

 

Mapa cyfrowa to mapa elektroniczna, której działanie opiera się na połączeniu elementów graficznych z przypisanymi im w formie elektronicznej informacjami. Bazuje ona rzecz jasna na zebranych i przetworzonych do postaci cyfrowej danych kartograficznych. Przewagi map cyfrowych w porównaniu z mapami drukowanymi widoczne są na pierwszy rzut oka:

 

  • mapy cyfrowe mogą obejmować dowolny obszar,
  • są skalowalne – możemy je dowolnie przybliżać i oddalać,
  • są dokładniejsze (nie ma map drukowanych w takiej skali, co największe przybliżenia map cyfrowych),
  • są aktualniejsze (mogą być zdalnie aktualizowane przy znacznie mniejszych nakładach kosztów i pracy),
  • mogą zawierać mnóstwo różnych informacji, a architektura warstwowa, pozwalająca na grupowania danych i ich włączanie/wyłączanie sprawia, że nie tracą na czytelności,
  • są interaktywne (odpowiadają na wybrane akcje użytkownika – np. kliknięcie),
  • zajmują dużo mniej miejsca :) i możemy je mieć zawsze przy sobie.

 

Stworzenie dobrej jakości mapy cyfrowej wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności i zasobów kartograficznych, ale również know-how i doświadczenia w obszarze geoinformatyki. Dzięki wieloletniej praktyce i stworzonej dzięki niej unikalnej bazie danych Emapa jest jednym z liderów tej branży w Polsce.

 

Niekwestionowanym atutem Emapy, nad którym każdego dnia pracuje zespół profesjonalistów z dziedziny kartografii jest najdokładniejsza mapa Polski (MapSet Polska). Mapa zawiera już 737 787 km dróg, 6 619 planów miejscowości, szczegółowe plany wszystkich miast, kompletną sieć drogową wraz z kierunkowością oraz pełną bazę kodów pocztowych. Na szczegółowej mapie Polski precyzyjnie naniesione zostały kompletne bazy obrysów budynków w niemal 300 polskich miastach (liczące łącznie ponad 1 700 000 obiektów), ponad 6 800 000 punktów adresowych, jak również tereny zielone, rzeki oraz jeziora. Mapa Polski jest na bieżąco aktualizowana i wzbogacana o kolejne nowości, takie jak budynki 3D, tablice drogowe, ograniczenia w ruchu dla pojazdów ciężarowych czy lokalizację sygnalizacji świetlnej.

 

W ofercie Spółki Emapa jest teraz również najdokładniejsza cyfrowa mapa Europy (MultiNet), czyli dane prosto od lidera na światowym rynku map cyfrowych firmy TomTom. Mapa zawiera prawie 10 000 000 ulic wraz z numerami, 9 000 000 km dróg oraz ponad 1 500 000 POI (Punktów Użyteczności Publicznej). 

 

W celu sprawdzenia dokładności naszej mapy Polski, zapraszamy do odwiedzenia witryny www.emapi.pl.

 

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi warstwami map cyfrowych z naszej oferty: Mapy drogowe, Mapy topograficzne, Mapy osadnicze, Plany miast, Baza punktów adresowych, Mapy administracyjne, Mapa kodów pocztowych, Baza obiektów POI, Mapy turystyczne.