technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

Emapa Transport+

Aplikacja desktopowa do zarządzania flotą transportową (mapa Polski lub Europy)

Pobierz opis Zamów demo

Emapa Transport+ to unikalny program przeznaczony głównie dla działów lub firm transportowych, dystrybucyjnych, handlowych i zajmujących się kontrolingiem.

Program Emapa Transport+ wyposażony jest w szczegółową mapę Polski firmy Emapa. Dla firm zainteresowanych szczegółową mapą Europy, proponujemy program Emapa Transport+ Europa. 

 

Wyznaczanie i optymalizacja tras

Poza standardowym wyznaczaniem tras, jedną z funkcji Emapa Transport+ jest ich optymalizacja, czyli rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera. W przypadku wprowadzenia wielu punktów przejazdowych trasy, aplikacja wytyczy optymalną trasę (biorąc pod uwagę wszelkie warunki drogowe) i uszereguje punkty w odpowiedniej kolejności.

 

Restrykcje i utrudnienia drogowe

Jest to baza stałych utrudnień i restrykcji w ruchu. Zawiera elementy takie jak: wysokość i nośność wiaduktów, dopuszczalny tonaż, długość, szerokość, nacisk na oś. Wszelkie te restrykcje są brane pod uwagę podczas wyznaczania tras dla odpowiednio skategoryzowanych pojazdów. Ponadto, baza aktualnych utrudnień w ruchu pobierana na bieżąco z naszego serwera sprawi, że program wytyczając trasę przejazdu uwzględni obciążenie dróg remontami.

Opłaty drogowe

Baza wszelkiego rodzaju opłat drogowych jest szczególnie istotna w branży transportowej. Od nich bowiem zależą ostateczne koszty utrzymania floty transportowej i działalności przedsiębiorstwa. Emapa Transport+ zawiera kompletną bazę opłat drogowych w Polsce, w tym te związane z tzw. viaTollem (e-mytem). Program umożliwia także wyznaczanie tras omijających viaToll.

Kody pocztowe

Program zawiera bazę regionów kodowych i umożliwia wyznaczanie tras za pomocą jedynie kodów pocztowych. Jest to bardzo istotna i unikalna na rynku zaleta, szczególnie dla firm transportowych, które często opierają się tylko na kodach pocztowych.

Kompleksowe zarządzanie transportem

Możliwość dodania lub stworzenia bazy pojazdów i kierowców sprawia, że Emapa Transport+ to w pełni funkcjonalny, kompleksowy program do zarządzania transportem. W odniesieniu do kierowców możesz określić takie parametry, jak: czas jazdy, czas postoju, czas rozpoczęcia pracy itp., a odnośnie pojazdu wszystkie możliwe parametry i gabaryty: rodzaj (ciężarowy/osobowy), tonaż, pojemność baku, spalanie, rodzaj paliwa, koszt za km i in.

Najdokładniejsze mapy

Aplikacja Emapa Transport+ wyposażona jest w najdokładniejszą cyfrową mapę Polski, autorstwa Spółki Emapa. Są to dane kartograficzne MapSet tworzące zestaw map Polska+, w którego skład wchodzą:

 

 

Chcesz sprawdzić dokładność naszych map? Nic prostszego. Wejdź na: www.emapi.pl.

Przykładowe zastosowania

Emapa Transport+ to nie tylko mapa dla ciężarówek, to także rozbudowany wachlarz funkcji pozwalających na kompleksowe zarządzanie transportem. Wykorzystywana jest przez setki przedsiębiorstw m.in. do:

 

  • do kalkulacji optymalnych tras przejazdu - podstawowa funkcja aplikacji, wykorzystywana m.in. przez jedną z największych firm kurierskich, DHL;
  • do weryfikacji kosztów - niektóre przedsiębiorstwa wykorzystują nasze programy do weryfikacji kosztów przedstawionych przez obsługujących je przewoźników;

Zamawiane rozwiązanie

Emapa Transport+

Zamów demo

Wyrażam zgodę na:

* pole wymagane

** Administratorem Twoich danych osobowych będzie Emapa S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Ciołka 12,e-mail: prywatnosc@emapa.pl. więcej >