technologie mapowe dla biznesu
Język
PL EN

Zaawansowana optymalizacja tras

kompleksowe zarządzanie transportem

16 kwietnia 2020

Optymalizacja dostaw w obliczu pandemii. Emapa udostępnia darmową wersję planera tras.

Zainfekowany sektor transportowy

 

Rozprzestrzeniająca się w ostatnich tygodniach epidemia koronawirusa wywróciła gospodarkę na świecie, ale również w Polsce do góry nogami. Sektor transportu, logistyki i łańcucha dostaw mierzy się z sytuacją, która nigdy wcześniej nie miała miejsca na tak ogromną skalę. Sieci handlowe, markety i lokalne sklepy, drogerie oraz apteki, sprowokowane reakcją społeczeństwa,  zgłaszają rosnące zapotrzebowanie na konkretne produkty, których w hurtowniach zaczyna brakować. Asortyment jest ściśle wydzielany lub przewożony między pojedynczymi sklepami. Na wysokich obrotach pracują zarówno planiści tras, kierowcy, kurierzy jak i magazynierzy, nierzadko w ograniczonym składzie.  Optymalizacja i jednoczesna automatyzacja planowania dostaw i transportu zaczyna być koniecznością. 

 

MapGO w walce ze skutkami epidemii

 

Naprzeciw nietypowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa wychodzi Emapa oferując firmom komercyjną, pełną wersję programu do wyznaczania i optymalizacji tras MapGO za darmo. MapGO dostępny jest z poziomu przeglądarki. Wystarczy założyć konto, zalogować się i korzystać.

Program wyznaczy najlepsze trasy na podstawie zdefiniowanych parametrów dla pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych jednocześnie dla 10 różnych pojazdów. Każda trasa zostanie automatycznie zoptymalizowana, a poszczególne punkty trasy ułożone w takiej kolejności, aby ich objechanie było z punktu widzenia firmy jak najbardziej ekonomiczne, a okna czasowe stopów uwzględnione. Gotową trasę można wysłać na telefon kierowców.

Dodatkowo MapGO rozdysponuje przewożony pojazdami towar między poszczególnymi stopami uwzględniając zarówno ich potrzeby jak i możliwości załadunkowe pojazdów. Program pomoże każdej firmie zmagającej się ze wzmożonymi dostawami, niewystarczającą liczbą pracowników oraz zmiennymi reakcjami konsumentów zaplanować i zautomatyzować procesy transportowe w najbliższych tygodniach.

 

Bezpłatne planowanie tras w dobie kryzysu

 

W związku z trudną i wciąż pogarszającą się sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstw, Emapa zdecydowała się umożliwić firmom optymalizowanie tras przez 2 miesiące od pierwszego zalogowania za darmo. Każdy użytkownik zyskuje dostęp do pełnej, komercyjnej wersji programu MapGO, gdzie może zdefiniować nawet 10 pojazdów odpowiadających jego flocie oraz dodać kierowców wraz z ich godzinami pracy. Firma na ten czas otrzymuje również dostęp do 10 licencji mobilnych dla kierowców wyposażonych w nawigację GPS i utrudnienia dla pojazdów ciężarowych. Aby zalogować się do programu, należy założyć darmowe konto na mapgo.emapa.pl.