Emapa i ZETO łączą siły w TMS SOOT

Firma Emapa nie jest i nigdy nie była dostawcą rozwiązań klasy TMS. Specjalizacją firmy, od ponad 20 lat jest wyznaczanie najbardziej efektywnych tras dostaw, optymalizacja kolejności punktów na trasie oraz kalkulacja szczegółowych kosztów związanych z trasami dla różnych typów pojazdów. Operacje te uwzględniają oczywiście cały zestaw parametrów jak choćby: okna czasowe stopów, czas pracy kierowcy, typ i ładowność pojazdów czy … Read More

Jak stworzyć rejony aby działały?

emapa-rejony

Rejony w biznesie to np. wydzielone w granicach oddziału firmy jednostki terytorialne o podobnej wielkości czy liczbie Klientów, z których przychody są podobne. Rejony mogą mieć zastosowanie zarówno w branży kurierskiej, handlowej czy usługowej.

Oszczędności, jakich się nie spodziewasz dzięki optymalizacji tras

Oszczędności generowane w skutek właściwego rozplanowania tras są dość oczywiste i łatwe do obliczenia: krótsze odcinki do pokonania- mniej spalonego paliwa, krótszy czas pracy kierowcy – mniejszy koszt jego pracy, więcej punktów obsłużonych w krótszym czasie – większy zysk z pojedynczego Klienta, itp. Kontekst samej trasy to jednak nie jedyny obszar, w którym leżą gigantyczne oszczędności kryjące się za pojęciem zaawansowanej optymalizacji tras.

Emapa z Optigis z systemem motywacyjnym dla menadżerów

Systemy optymalizacji tras minimalizują obecne wyzwania w globalnym transporcie. Emapa S.A. – należący do notowanej na NewConnect Optigis S.A. dostawca rozwiązań z rynku systemów informacji geograficznej, zawarł umowy objęcia warrantów uprawniających do objęcia akcji Emapy.

OLBRZYMIE OSZCZĘDNOŚCI PO WŁAŚCIWYM DOBORZE FLOTY

hurtowania-elektryczna

Celem zadania był optymalny dobór zestawu niezbędnych pojazdów, które należy wynająć od podwykonawców, aby wykonać zlecenia w zadanym czasie. Dodatkowo Klient oczekiwał minimalizacji sumarycznego dystansu (pojazdy z mniejszą ładownością mają mniejszą masę całkowitą, a tym samym mniej ograniczeń drogowych, co też wpływa na przebyty dystans) a co za tym idzie kosztów dystrybucji.

ZOPTYMALIZOWANA DYSTRYBUCJA ALKOHOLI

dystrybucja-alkoholi-optymalizacja

Optymalizacji poddany został ten sam, opisany w problemie zestaw punktów (Klientów) do obsłużenia, każdy ze zdefiniowanymi potrzebami wyrażonymi w liczbie kartonów alkoholi. W konsekwencji udał się zaproponować 2 wyniki

Zaawansowana optymalizacja tras oczami serwisantów

emapa

Zaawansowana optymalizacja tras jest rekomendowana każdemu przedsiębiorstwu, które musi codziennie odbierać i dostarczać zamówienia do wielu klientów, bądź wykonywać usługi przy pomocy wielu pojazdów.