Emapa i ZETO łączą siły w TMS SOOT

Firma Emapa nie jest i nigdy nie była dostawcą rozwiązań klasy TMS. Specjalizacją firmy, od ponad 20 lat jest wyznaczanie najbardziej efektywnych tras dostaw, optymalizacja kolejności punktów na trasie oraz kalkulacja szczegółowych kosztów związanych z trasami dla różnych typów pojazdów. Operacje te uwzględniają oczywiście cały zestaw parametrów jak choćby: okna czasowe stopów, czas pracy kierowcy, typ i ładowność pojazdów czy priorytety dla wybranych dostaw.

Firma ZETO to z kolei producent systemu TMS SOOT, czyli platformy logistycznej, która integruje uczestników łańcucha dostaw i przenosi komunikację w nowy, elektroniczny wymiar, zapewniając przy tym znaczne przyspieszenie wymiany danych i bardziej efektywną współpracę.

Obie firmy łącząc swoje technologie, stworzyły rozwiązanie pasując do potrzeb Klienta końcowego – m.in. Grupy Azoty. TMS SOOT został wyposażony w silnik odpowiedzialny za wyznaczanie tras i kalkulację ich kosztów.

Zgodnie ze znanym powiedzeniem „Potrzeba jest matką wynalazków” system TMS SOOT podlega nieustannemu rozwojowi stanowiącemu najczęściej odpowiedź na potrzeby naszych Klientów. Dokładnie tak stało się i w tym przypadku. Nasz wieloletni Klient, w związku ze zmianą swoich procesów biznesowych w obszarze współpracy z firmami transportowymi, potrzebował odpowiednich funkcjonalności, które pozwolą na optymalny wybór przewoźnika. Aby sprostać tym oczekiwaniom, musieliśmy znaleźć odpowiedniego Partnera, którego usługi bylibyśmy w stanie wykorzystać w naszym systemie. Po przeprowadzonych testach, ostateczny wybór padł na firmę Emapa, która w ocenie naszej i użytkownika końcowego, dostarczyła najodpowiedniejsze rozwiązanie. Sprawna realizacja prac integracyjnych i efekt finalny potwierdziły słuszność dokonanego wyboru – opisuje Rafał Szczerba, Product Manager SOOT

Emapa funkcjonalności te dostarcza w postaci gotowych rozwiązań lub, jak w opisywanym przypadku, komponentów programistycznych dopełniających system zewnętrzny, z którego korzysta Klient.

Oprócz samego “silnika” odpowiedzialnego za wyznaczanie tras i kalkulację ich kosztów, Emapa może wyposażyć system typu TMS (jak właśnie SOOT) w mapę cyfrową, która oprócz szczegółowej siatki dróg i punktów adresowych, zawiera również pełne informacje o ograniczeniach logistycznych, opłatach drogowych czy czasowych utrudnieniach w ruchu. Może być to zarówno mapa ograniczona do obszaru Polski (stworzona i na bieżąco aktualizowana przez Emapę), jak i Europy (pochodząca od firmy TomTom).

Czytaj cały artykuł.