Retail Summit 2023

Już jutro, czyli 29 marca startuje jedna z największych konferencji branży retail w tej części Europy -Retail Summit. Przed nami 2 pełne dni ekscytujących prelekcji na różnych scenach tematycznych.

Spotkajmy się na targach TransLogistica

Już 7 listopada w Warszawie (Expo XXI) rusza jedna z największych imprez branży TSL – targi TransLogistica Poland. Przedstawicieli Emapy będzie można spotkać w Hali 1, przy stoisku B15 przez całe 3 dni trwania targów. Drugiego dnia, 8.11 zapraszamy na prelekcję „Jak obniżyć koszty dystrybucji o 30% dzięki optymalizacji tras?” o godzinie 15:35 na dużej scenie. Do zobaczenia!

Oszczędności, jakich się nie spodziewasz dzięki optymalizacji tras

Oszczędności generowane w skutek właściwego rozplanowania tras są dość oczywiste i łatwe do obliczenia: krótsze odcinki do pokonania- mniej spalonego paliwa, krótszy czas pracy kierowcy – mniejszy koszt jego pracy, więcej punktów obsłużonych w krótszym czasie – większy zysk z pojedynczego Klienta, itp. Kontekst samej trasy to jednak nie jedyny obszar, w którym leżą gigantyczne oszczędności kryjące się za pojęciem zaawansowanej optymalizacji tras.

Emapa z Optigis z systemem motywacyjnym dla menadżerów

Systemy optymalizacji tras minimalizują obecne wyzwania w globalnym transporcie. Emapa S.A. – należący do notowanej na NewConnect Optigis S.A. dostawca rozwiązań z rynku systemów informacji geograficznej, zawarł umowy objęcia warrantów uprawniających do objęcia akcji Emapy.

Emapa pobija kolejne rekordy w dziedzinie VRP

vrp optymalizacja tras

Już 218 razy ekipa programistów Emapy zwyciężyła wśród najlepszych światowych drużyn w kategorii zaawansowanej optymalizacja tras z oknami czasowymi (VRPTW). W codziennej bitwie na rekordy Emapa pokonuje takich gigantów jak choćby Quintiq – jedna z najlepiej rozpoznawalnych na świecie firm tworzących oprogramowanie do optymalizacji tras oraz CAINIAO – operator logistyczny Grupy Alibaba, właściciela jednego z największych światowych marketplaców – AliExpress.

Jak rozwijają się algorytmy VRP

emapa

Efektywne planowanie tras to przede wszystkim algorytmy VRP. Dbając o ich rozwój, Emapa dąży do doskonałości. Oprócz uznania w oczach klientów branżowych, ważne są także osiągnięcia w towarzystwie naukowym.